ΑποστολέαςΘέμα: Το καινούριο μου ενυδρείο  (Αναγνώστηκε 540 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος georgia.KG

• New member
  • *
Το καινούριο μου ενυδρείο
« στις: Απρίλιος 24, 2021, 10:13:40 μμ »

Γεια σας.
Με μεγάλη μου χαρά σας παρουσιάζω το ενυδρειάκι μου. Είναι 60 L κ έχω μέσα 2 μικρουτσικα black Moore κ ένα fancy καθώς κ ένα σαλιγκάρι. Έχω το φίλτρο του ενυδρείου κ το παλιό μου aquael filter turbo 500. Σήμερα πρόσθεσα τα driftwood κ την πέτρα. Με χαρά μου να ακούσω τις παρατηρήσεις σας

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος giannisaek

• Aqua Moderator
  • Platinum member
  • Εμπειρία: ????
  • Τα ενυδρεία μου: 60 λίτρα
  • Τόπος Διαμονής: Kαταγωγή Καρδίτσα --- Μένω Θεσσαλονίκη Εύοσμος
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 24, 2021, 11:51:58 μμ »
Καλώς ήρθες Γεωργία. Στις επόμενες φωτογραφίες σε παρακαλώ που θα ανεβάζεις πριν βγάλεις φωτογραφία φαντάζομαι από το κινητό σου να βάλεις στις ρυθμίσεις την μικρότερη ανάλυση περίπου στο 800Χ800, ώστε να μην βγαίνουν τόσο μεγάλες οι φωτογραφίες, που για να χωρέσουν διαφοροποιείται όλη η πρόσοψή του. Είναι σίγουρο ότι δεν το γνώριζες και σε καμία περίπτωση να βρεθείς σε δύσκολη θέση... εντελώς φιλικά.
Τώρα για το ενυδρείο σου για αρχή να μας πεις πόσο καιρό τρέχει, αν έχουν στρώσει τα φίλτρα σου ώστε να μην έχει αμμωνία, και αν έχεις πάρει μετρήσεις στο νερό.

• New member
  • *
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 25, 2021, 01:02:57 πμ »
Συγνώμη φαντάστηκα πως όσο καλύτερη ανάλυση τόσο πιο καλά θα βλέπατε το ενυδρείο μου.
Το ενυδρείο είναι καινούριο μιας εβδομάδας. Χρησιμοποίησα το νερό από το παλιο 30L ενυδρείο κ πρόσθεσα το υπόλοιπο. Το παλιο ενυδρείο το είχα γύρω στους 3 μήνες. Μετρήσεις κάνω με στικς οι οποίες είναι πολύ καλές. Υγρά τεστ για αμμωνία τα περιμένω.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος repanas6

• Platinum member
  • Τόπος Διαμονής: Αμβούργο
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 25, 2021, 06:44:46 μμ »
 welcome
@delta6aquariums

• New member
  • *