ΑποστολέαςΘέμα: Ανέκδοτα - Η χαρά του παιδιού!  (Αναγνώστηκε 74555 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giannisaek

• Aqua Moderator
  • Platinum member
  • Εμπειρία: ????
  • Τα ενυδρεία μου: 60 λίτρα
  • Τόπος Διαμονής: Kαταγωγή Καρδίτσα --- Μένω Θεσσαλονίκη Εύοσμος
Ανέκδοτα - Η χαρά του παιδιού!
« Απάντηση #400 στις: Ιούλιος 29, 2012, 11:21:30 μμ »
Φαντάρος παίρνει γράμμα από την καλή του:
"Αγαπημένε μου Κώστα,
Είμαστε μαζί 3 χρόνια. Και το ξέρεις πόσο σε αγαπώ. Δεν μπορώ να αντέξω όμως το ότι είσαι μακριά μου.
Για αυτό πήρα την απόφαση να χωρίσουμε. Έτσι και αλλιώς, σε μερικές στιγμές αδυναμίας, σε απάτησα.
Συγχώρεσε με, αλλά έτσι είναι καλύτερα και για τους δυό μας..
Σε παρακαλώ να μου στείλεις όποιες φωτογραφίες μου έχεις.
Γεια, Ιωάννα"
Μέχρι να τελειώσει η σκοπιά, ο Κώστας έχει καπνίσει 17 1/2 πακέτα τσιγάρα και έχει ρίξει το κλάμα της ζωής του.
Τελειώνοντας τη σκοπιά του, και προσπαθώντας να ηρεμήσει, πάει στο θάλαμο, και φωνάζει όλες τις σειρές .
Τους ζητάει να του δώσουν όσες φωτογραφίες μπορούν, από γκόμενες, αδερφές, θείες, ξαδέρφες και πάει λέγοντας.
Μαζεύει καμιά 80αριά φωτογραφίες και τις βάζει σε ένα φάκελο.
Μετά πάει στο κρεβάτι του και γράφει το εξής γράμμα:
"Αγαπητή Ιωάννα,
Επειδή δεν μπορώ να θυμηθώ ποια ακριβώς είσαι, σε παρακαλώ, διάλεξε την δικιά σου φωτογραφία και στείλε τις υπόλοιπες πίσω.
Κώστας"
Άπαιχτος ο Κώστας.  thubsup

Αποσυνδεδεμένος borelli

• Platinum member
« Απάντηση #401 στις: Ιούλιος 29, 2012, 11:27:00 μμ »
 respkt respkt respkt
Κορυφαιος..

Αποσυνδεδεμένος gregog7

• Platinum member
  • Τόπος Διαμονής: Θεσσαλονίκη
« Απάντηση #402 στις: Αύγουστος 12, 2012, 04:36:33 μμ »
""Σεισμός στο Πακιστάν... 4000 νεκροί..."
1) Οι Ηνωμένες Πολιτείες έστειλαν λεφτά.
2) Η Γαλλία έστειλε σωστικά συνεργεία.
3) Η Ιταλία έστειλε ιατρικό εξοπλισμό.
4) Η Γερμανία έστειλε τρόφιμα.
5) Η Αγγλία έστειλε ρουχισμό.
6) Η Ελλάδα έστειλε 4000 Πακιστανους προς αντικατάσταση...!!"
Γρηγόρης.

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

• ModeratoR
  • Platinum member
  • 希臘
  • Τα ενυδρεία μου: Cichlid lover
  • Τόπος Διαμονής: Πολίτης του κόσμου εν Θεσσαλονίκη
« Απάντηση #403 στις: Αύγουστος 27, 2012, 02:36:27 μμ »
Το τεράστιο πετρελαιοφόρο διασχίζει τον ωκεανό. Το ταξίδι είναι πολυήμερο και στο τυπικά ανδρικό πλήρωμα υπάρχει αυτή τη φορά και μια γυναίκα.

Η παρουσία της δεσποινίδας ασυνήθιστη καθώς είναι, έχει δημιουργήσει περίεργες καταστάσεις...

Τις πρώτες μέρες όλα κυλάνε ήρεμα, ο αντρικός πληθυσμός ήρεμος κι ευγενικός.

Τις επόμενες μέρες κάποιοι μικρό εκνευρισμοί.

Έχει μπει η τρίτη εβδομάδα και τα πρώτα ξεσπάσματα προμηνύουν θύελλα...

Την κατάσταση προσπαθεί να προλάβει ο πλοίαρχος.

Μαζεύει τα αρσενικά μέλη του πληρώματος και τους λέει:

- "Κύριοι, μετά από τόσες μέρες η κυρία αισθάνεται ανία και για να σας φύγει ο πειρασμός που είναι μόνη της αποφάσισα να τη φλερτάρω εγώ σαν πλοίαρχος."

- "Τι είπες;", πετάγεται ο θερμόαιμος Ιταλός, "υπάρχει Ιταλός επάνω στο πλοίο και θα δοκιμάσει άλλος να φλερτάρει; Δεν θα είστε καλά!"

- "Κύριοι, σας παρακαλώ", πετάγεται ο Γάλλος, "το φλερτ, ως γνωστόν, είναι ειδικότητα των Γάλλων."

Ο καβγάς δεν αργεί να ανάψει. Κάθε ένας, για τους δικούς του λόγους υποστηρίζει ότι το φλερτάρισμα είναι προσωπική του υπόθεση. Σ` όλο αυτό το διάστημα ο Έλληνας, αδιάφορος, μασουλάει πασατέμπο και αγναντεύει το πέλαγος. Εκνευρισμένος ο πλοίαρχος του φωνάζει:

- "Εσύ δεν ενδιαφέρεσαι να φλερτάρεις την κυρία;"

- "Τι να σας πω κύριε πλοίαρχε, τρεις εβδομάδες τώρα την π%$#^... Αν θέλετε όμως τη φλερτάρω κιόλας."
Εμπειρία δεν είναι αυτό που σου συμβαίνει. Είναι αυτό που κάνεις σε σχέση με αυτό που σου συμβαίνει.

Αυτά συμβαίνουν σε μια χώρα που ακούει Πλούταρχο, αντί να διαβάζει Πλούταρχο...

''Απαιδευσία πάντων παθών μήτηρ'' - Πυθαγορας

«Είχαμε στα χέρια μας χρυσάφι και το μετατρέψαμε σε σκ@τ@, για να μοιάζει με την καθημερινότητά μας σε τούτη την πεθαμένη χώρα»

Visita Interiora Terrae, Rectificandoque, Invenies Occultum Lapidem

Αποσυνδεδεμένος zipo

• ModeratoR
  • Platinum member
  • Εμπειρία: από 28-10-09
  • Τα ενυδρεία μου: 180L Malawi + Γεννήστρες
  • Τόπος Διαμονής: Θεσσαλονίκη/Καλαμαριά
« Απάντηση #404 στις: Αύγουστος 27, 2012, 05:07:34 μμ »
Το τεράστιο πετρελαιοφόρο διασχίζει τον ωκεανό. Το ταξίδι είναι πολυήμερο και στο τυπικά ανδρικό πλήρωμα υπάρχει αυτή τη φορά και μια γυναίκα.

Η παρουσία της δεσποινίδας ασυνήθιστη καθώς είναι, έχει δημιουργήσει περίεργες καταστάσεις...

Τις πρώτες μέρες όλα κυλάνε ήρεμα, ο αντρικός πληθυσμός ήρεμος κι ευγενικός.

Τις επόμενες μέρες κάποιοι μικρό εκνευρισμοί.

Έχει μπει η τρίτη εβδομάδα και τα πρώτα ξεσπάσματα προμηνύουν θύελλα...

Την κατάσταση προσπαθεί να προλάβει ο πλοίαρχος.

Μαζεύει τα αρσενικά μέλη του πληρώματος και τους λέει:

- "Κύριοι, μετά από τόσες μέρες η κυρία αισθάνεται ανία και για να σας φύγει ο πειρασμός που είναι μόνη της αποφάσισα να τη φλερτάρω εγώ σαν πλοίαρχος."

- "Τι είπες;", πετάγεται ο θερμόαιμος Ιταλός, "υπάρχει Ιταλός επάνω στο πλοίο και θα δοκιμάσει άλλος να φλερτάρει; Δεν θα είστε καλά!"

- "Κύριοι, σας παρακαλώ", πετάγεται ο Γάλλος, "το φλερτ, ως γνωστόν, είναι ειδικότητα των Γάλλων."

Ο καβγάς δεν αργεί να ανάψει. Κάθε ένας, για τους δικούς του λόγους υποστηρίζει ότι το φλερτάρισμα είναι προσωπική του υπόθεση. Σ` όλο αυτό το διάστημα ο Έλληνας, αδιάφορος, μασουλάει πασατέμπο και αγναντεύει το πέλαγος. Εκνευρισμένος ο πλοίαρχος του φωνάζει:

- "Εσύ δεν ενδιαφέρεσαι να φλερτάρεις την κυρία;"

- "Τι να σας πω κύριε πλοίαρχε, τρεις εβδομάδες τώρα την π%$#^... Αν θέλετε όμως τη φλερτάρω κιόλας."
:D :D :D :D Τέλειο!  greatup

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

• ModeratoR
  • Platinum member
  • 希臘
« Απάντηση #405 στις: Αύγουστος 27, 2012, 06:27:42 μμ »
O καινούργιος παπάς της ενορίας ήταν τόσο νευρικός στην πρώτη του λειτουργία, που δεν μπορούσε να μιλήσει.

Πριν από την επόμενη λειτουργία ρωτάει τον Αρχιεπίσκοπο, τι θα μπορούσε να κάνει για να χαλαρώσει.

Ο Aρχιεπίσκοπος τον συμβουλεύει ως εξής: 'Την επόμενη φορά ρίξε μερικές σταγόνες βότκα στο νερό που θα πιεις και θα δεις πώς θα χαλαρώσεις.

Την Κυριακή ο παπάς ακολουθεί τη συμβουλή και πραγματικά νιώθει ότι θα μπορούσε να κάνει κήρυγμα χωρίς άγχος ακόμα και αν λυσσομανούσε καταιγίδα.

Μετά τη λειτουργία επιστρέφει στο σπίτι του, όπου μετά από λίγο εμφανίζεται ο Διάκος του Αρχιεπισκόπου και του παραδίδει ένα σημείωμα που έγραφε τα εξής:

Αγαπητέ πάτερ.
Tην επόμενη φορά να ρίξετε μερικές σταγόνες βότκα στο νερό κι όχι μερικές σταγόνες νερό στη βότκα. Σας παραθέτω μερικές παρατηρήσεις, για να μην επαναληφθούν τα σημερινά.

* Δεν χρειάζεται να τοποθετείτε φέτα λεμονιού στο χείλος του δισκοπότηρου
* Το κουβούκλιο στην πλευρά της εκκλησίας είναι το εξομολογητήριο, όχι το μπάνιο.
* Ο Αρχάγγελος είπε στην Παρθένο: 'Χαίρε κεχαριτωμένη', όχι 'Γεια σου πιπίνι'.
* Καλό θα είναι να μην ακουμπάτε στο άγαλμα της Παναγίας πόσο μάλλον να το αγκαλιάζετε και να το φιλάτε με τέτοιο πάθος.
* Οι εντολές είναι 10 και όχι 12.
* Οι απόστολοι ήταν 12 και όχι 7. Κανείς τους δεν ήταν νάνος.
* Δεν αναφερόμαστε στον Ιησού Χριστό και τους αποστόλους ως 'Ι.Χ. και Σία'.
* Ο Ιούδας ήταν προδότης, όχι 'σκατορουφιάνος του κερατά' που είπες εσύ στους χριστιανούς.
* Ο Χριστός μας είπε στον Πέτρο ότι 'πριν αλέκτωρ λαλήσει τρις, θα με αρνηθείς', δεν του είπε: 'Μέχρι να λαλήσουν τα κοκόρια θα μ'έχεις γράψει στα @@ σου'.
* Δεν επιτρέπεται να αποκαλούμε την κεφαλή της εκκλησίας μας 'Νονό'.
* Το καθαγιασμένο ύδωρ είναι για να ευλογούμε, όχι για να δροσίζουμε τον σβέρκο μας.
* Ποτέ δεν κηρύττουμε καθισμένοι στα σκαλιά του ιερού και σε καμία περίπτωση δεν ακουμπάμε το πόδι μας πάνω στη Βίβλο.
* Ο άρτος χρησιμεύει για τη Θεία Ευχαριστία όχι ως απεριτίφ που συνοδεύει το κρασί.
* Η παρότρυνση να χορέψει το ποίμνιο ήταν ενδιαφέρουσα, δεν χρειαζόταν όμως και να χορέψει γιάγκα γύρω από την εκκλησία.
* Τις σκάλες του άμβωνα τις κατεβαίνουμε κανονικά, όχι τσουλήθρα στο κάγκελο.

* Και τέλος, την λειτουργία την τελειώνουμε με 'Αμήν', όχι με 'Ολέ!'

* Α! Ναι!! Αυτός που καθόταν στην άκρη του ιερού και τον οποίο αποκαλέσατε 'αδερφάρα' και 'τραβεστί με μάξι' ήμουν εγώ!.
Ελπίζω αυτά τα λάθη να διορθωθούν την ερχόμενη Κυριακή.

Με τιμή,
Ο Αρχιεπίσκοπος
Εμπειρία δεν είναι αυτό που σου συμβαίνει. Είναι αυτό που κάνεις σε σχέση με αυτό που σου συμβαίνει.

«Είχαμε στα χέρια μας χρυσάφι και το μετατρέψαμε σε σκ@τ@, για να μοιάζει με την καθημερινότητά μας σε τούτη την πεθαμένη χώρα»

Αποσυνδεδεμένος delta66

• Platinum member
  • Τόπος Διαμονής: Αθηνα
« Απάντηση #406 στις: Αύγουστος 28, 2012, 12:24:52 πμ »
Γιατρός: «Δυστυχώς κύριε έχετε μόνο μια εβδομάδα ζωής…»
Ανδρας: «Γιατρέ μου, τι είναι αυτά που λες;», σοκαρισμένος, «Πες μου, μπορώ να… κάνω KATI για να ζήσω έστω λίγο παραπάνω, σε παρακαλώ…»
Γ: «Τηγανητά τρως;»
Α: «Ναι»
Γ: «Θα τα κόψεις!»
Α: «Αν είναι να ζήσω παραπάνω…..»
Γ: «Λιπαρά τρως;»
Γ: «Θα τα κόψεις!»
Γ: «Ξενυχτάς;»
Γ: «Θα το κόψεις!»
Γ: «Καπνίζεις;»
Γ: «Αλκοόλ πίνεις;»
Α: «Εντάξει γιατρέ μου, αλλά δε μου είπες, αν κάνω όσα είπες, πόσο παραπάνω θα ζήσω;»
Γ: «Πάλι μια βδομάδα θα ζήσεις… αλλά θα σου φανεί αιώνας… «
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται οικονομικα απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το aqua4fun που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.

Αποσυνδεδεμένος ina

• Platinum member
  • Εμπειρία: Κάτι λίγα 😂
  • Τόπος Διαμονής: θεσ/νικη Εύοσμος
« Απάντηση #407 στις: Σεπτέμβριος 03, 2012, 10:35:16 μμ »
Στα τσιγάρα γράφει "Το κάπνισμα βλάπτει σοβαρά την υγεία"
... Σωστό!..
Στις σοκολάτες γιατί δεν γράφει:"Πως θα βγεις έτσι στην παραλία μωρή?"
Καλύτερα να σε μισούν για αυτό που είσαι παρά να σαγαπουν για κάτι που δεν είσαι!

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

• ModeratoR
  • Platinum member
  • 希臘
« Απάντηση #408 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 05:10:32 μμ »
Μία γριά περπατάει στο πεζοδρόμιο σέρνοντας δύο σακουλές σκουπιδιών, μία σε κάθε χέρι...

Μία από αυτές έχει μια τρύπα χαμηλά και κάθε λίγο ένα χαρτονόμισμα των 20 ευρώ βγαίνει και παρασέρνεται σιγά σιγά από το αεράκι.

Ένας αστυφύλακας το προσέχει και πηγαίνει προς το μέρος της γριάς, λέγοντας:

- Γιαγιά, σου έπεσε ένα χαρτονόμισμα από τη σακούλα.

- Φτου σου, ήταν τρύπια. Ας τρέξω προς τα πίσω μήπως μπορέσω να μαζέψω μερικά. Λέει η γριά.

- Επ, πού πας; Πού βρήκες τόσα λεφτά; Δεν πιστεύω να τα έκλεψες; λέει ο αστυνομικός.

- Όχι, όχι να σου εξηγήσω. Το σπίτι μου και ο κήπος μου είναι ακριβώς δίπλα από το πάρκινγκ του γηπέδου και όταν έχει αγώνα, έρχονται πολλοί και κατουράνε τα λουλούδια μου. Έτσι και εγώ πηγαίνω πίσω από τα λουλούδια με το ψαλίδι του κλαδέματος και όταν κάποιος τη βγάζει για κατούρημα του λέω «ή δίνεις 20 ευρώ ή στην έκοψα!»

- Χα, χα πολύ έξυπνο γιαγιά, λέει το όργανο της τάξης. Πολύ καλά τους κάνεις. Άντε να πας στο καλό. Α! Και τί έχεις στην άλλη σακούλα;

- Ε, δεν πληρώνουν και όλοι...

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

• ModeratoR
  • Platinum member
  • 希臘
« Απάντηση #409 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 05:12:20 μμ »
Μια ξανθιά, μια μελαχρινή και μια κοκκινομάλλα δουλεύουν σε ένα γραφείο όπου η διευθύντρια είναι γυναίκα...

Κάθε μέρα η διευθύντρια φεύγει νωρίς οπότε κάποια μέρα λέει η μελαχρινή:
- «Ρε κορίτσια, δε φεύγουμε κι εμείς νωρίς αύριο; Έτσι κι αλλιώς δε θα το καταλάβει.»

Πράγματι την άλλη μέρα… φεύγουν αμέσως αφού έφυγε η διευθύντρια.

Η μελαχρινή πάει στο σπίτι της και καταπιάνεται με τον κήπο της ενώ η κοκκινομάλλα πηγαίνει σε ένα μπαρ.

Η ξανθιά πάει και αυτή στο σπίτι της όπου όμως βρίσκει τον άντρα της να κάνει έρωτα με τη διευθύντρια.

Σιγά σιγά και χωρίς να την καταλάβουν η ξανθιά φεύγει από το σπίτι και γυρίζει πίσω την κανονική ώρα.

Την άλλη μέρα λέει η μελαχρινή:
- «Ωραία ήταν χθες! Να το ξανακάνουμε καμιά φορά.»

Και η ξανθιά: «Όχι, εμένα παρά λίγο να με πιάσουν»!!

Αποσυνδεδεμένος giannisaek

• Aqua Moderator
  • Platinum member
  • Εμπειρία: ????
  • Τα ενυδρεία μου: 60 λίτρα
  • Τόπος Διαμονής: Kαταγωγή Καρδίτσα --- Μένω Θεσσαλονίκη Εύοσμος
« Απάντηση #410 στις: Σεπτέμβριος 09, 2012, 01:02:06 πμ »
 :)  :)  :) Βρε την ξανθιά θα μας τρελάνει  :)  :)  :)

Αποσυνδεδεμένος Βασω

• Moderator Aqua Force
  • Platinum member
  • Τόπος Διαμονής: θεσσαλονικη
« Απάντηση #411 στις: Σεπτέμβριος 09, 2012, 10:17:22 μμ »

Αποσυνδεδεμένος glazar

• Administrator
  • Platinum member
  • Τόπος Διαμονής: Θεσσαλονικη
Γιώργος,

Αποσυνδεδεμένος maikl

• ModeratoR
  • Platinum member
  • Τα ενυδρεία μου: 460,430,400,210,200, 125,125,125,120,90
  • Τόπος Διαμονής: Βεροια
« Απάντηση #413 στις: Σεπτέμβριος 12, 2012, 04:17:55 μμ »
http://www.youtube.com/watch?v=pPMYsS39R74&feature=channel&list=UL
το ειδα καπου παλιοτερα αλλα ειπα να το μοιραστω μια που οι τριγυρω μου δε λενε να βγαλουν το σκασμο απο τα γελια....
2μετρο για τα common-comet-shubunkin, 1.5 για τις funcy ποικιλιες

ρΕβανί ή ρΑβανί..στο στομάχι η ορθογραφία χάνετε:)

Αποσυνδεδεμένος gregog7

• Platinum member
« Απάντηση #414 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 04:54:55 μμ »
Ήταν ένας αιώνιος φοιτητής στη Νομική, ονόματι Παπαδόπουλος Είχε πλέον μετά από χρόνια περάσει σ’ όλα τα μαθήματα εκτός από ένα. Το έδινε, το ξαναέδινε.. Όμως ο καθηγητής τον...
έκοβε κάθε φορά. Έτσι αποφάσισε να πάει να βρει τον καθηγητή και να του προτείνει μια διαπραγμάτευση στο θέμα του βαθμού. Μπαίνει ένα πρωί στο γραφείο του λοιπόν και του διηγείται την κατάσταση:

- Ααα, παιδί μου Παπαδόπουλε, δεν είναι σωστό το διάβασμά σου, γι’ αυτό και κόβεσαι!

- Όχι κύριε καθηγητά, δεν ισχύει αυτό που λέτε κι επειδή κουράστηκα με αυτό το μάθημα, έχω να σας προτείνω μια συμφωνία.

- Τι λες τώρα Παπαδόπουλε;

- Ακούστε με παρακαλώ. Θα σας θέσω ένα ερώτημα. Αν αύριο το πρωί μου δώσετε τη σωστή απάντηση δε θα σας ξαναενοχλήσω. Αν όμως όχι, θα με περάσετε και μάλιστα με βαθμό 10.

- Παπαδόπουλε, δεν είσαι καλά. Αυτά τα πράγματα δε γίνονται.

- Λοιπόν το ερώτημα: Τι είναι παράλογο αλλά δεν είναι παράνομο; Τι είναι παράνομο, αλλά δεν είναι παράλογο; Τι είναι και παράνομο και παράλογο; Θα τα πούμε αύριο κύριε καθηγητά.

Ο φοιτητής αφήνει τον καθηγητή να συλλογιέται την ερώτηση… Μια μέρα πέρασε και δεν μπόρεσε να βρει μια άκρη. Κι ας κατέβασε τόμους από την βιβλιοθήκη, κι ας πήρε τηλέφωνο συναδέλφους καθηγητές να ζητήσει τη γνώμη τους.

Ήρθε το επόμενο πρωί κι ο Παπαδόπουλος να συναντήσει τον καθηγητή για μια ακόμη φορά.

- Κύριε καθηγητά βρήκατε την απάντηση;

- Ποια απάντηση; Λοιπόν παιδί μου Παπαδόπουλε δεν είσαι καλά. Μόνο και μόνο επειδή βαρέθηκα να σε βλέπω, πάρε το 10 σου και φύγε από μπροστά μου.

Ο πτυχιούχος πια φοιτητής βγήκε ευχαριστημένος από το γραφείο του καθηγητή αφήνοντας τον με την απορία - Τι είναι παράλογο, αλλά δεν είναι παράνομο; Τι είναι παράνομο, αλλά δεν είναι παράλογο; Τι και τα δύο;

Ο καθηγητής μπαϊλντισμένος αποφάσισε να πάει στην καντίνα να πιει έναν καφέ. Εκεί τον πλησιάζει ένας νεαρός φοιτητάκος και του αρχίζει το γλείψιμο:

- Τι κάνετε κύριε καθηγητά; Πώς είστε; Κάπως συλλογισμένο σας βλέπω. Συνέβη κάτι;

- Να, ήρθε αυτός ο χαμένος ο Παπαδόπουλος και με ρώτησε - Πείτε μου την ερώτηση, μήπως σας βοηθήσω.

Ο καθηγητής επανέλαβε την ερώτηση στον νεαρό στραβοκοιτάζοντας τον κάπως κι ευθύς ο φοιτητής απαντά:

- Ααα να σας πω. Το ότι εσείς, 55 χρονών άνθρωπος είστε παντρεμένος με μια 23άρα δεν είναι παράνομο, αλλά είναι παράλογο. Το ότι η γυναίκα σας έχει έναν 25άρη γκόμενο δεν είναι παράλογο, αλλά είναι παράνομο. Τώρα το ότι εσείς περάσατε τον γκόμενο της γυναίκας σας χωρίς εξετάσεις και μάλιστα με 10, ε αυτό είναι και παράνομο και παράλογο!
Γρηγόρης.

Αποσυνδεδεμένος gregog7

• Platinum member
« Απάντηση #415 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 04:57:33 μμ »
Πραγματικός διάλογος μέσω ραδιοεπικοινωνίας που έγινε τον περασμένο Ιανουάριο μεταξύ ενός Αμερικανικού πολεμικού σκάφους και ...Καναδών, στα ανοικτά των ακτών της Νέας Γης...

ΚΑΝΑΔΟΙ: «Παρακαλούμε, αλλάξτε την πορεία σας κατά 15 μοίρες νότια, για ν` αποφύγετε σύγκρουση»
ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ: «Συνιστούμε ν` αλλάξτε εσείς την πορεία σας, 15 μοίρες βόρεια, για ν` αποφύγετε σύγκρουση»
ΚΑΝΑΔΟΙ: «αρνητικών. Πρέπει εσείς να αλλάξετε την πορεία σας».
ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ: «Σας ομιλεί ο κυβερνήτης Αμερικανικού πολεμικού σκάφους, επαναλαμβάνω αλλάξτε αμέσως την πορεία σας»
ΚΑΝΑΔΟΙ: «Αρνητικό, αλλάξτε εσείς την πορεία σας».
ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ: «Είμαστε το αεροπλανοφόρο ""uss linkoln"" το δεύτερο μεγαλύτερο σκάφος του Αμερικανικού στόλου Ατλαντικού! Συνοδευόμαστε από τρία αντιτορπιλικά, τρία καταδρομικά και μεγάλο αριθμό πλοίων συνοδείας! Σας διατάζω ν` αλλάξτε την πορεία σας, αλλιώς θα ληφθούν εναντίον σας μέτρα για να διασφαλισθεί η ασφάλεια του σκάφους».
ΚΑΝΑΔΟΙ: «Σας ομιλεί ο Φάρος! Πράξτε τα δέοντα»
Γρηγόρης.

Αποσυνδεδεμένος delta66

• Platinum member
  • Τόπος Διαμονής: Αθηνα
« Απάντηση #416 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 05:03:31 μμ »
Δυο μυγες καθονται πανω σε μια σκατουλα.
Σε μια στιγμη η μια μυγα αφηνει μια κλανια.
Η αλλη μυγα γυριζε αυστηρα και λεει  "οχι ρε μητσο στο τραπεζι".
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται οικονομικα απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το aqua4fun που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.

Αποσυνδεδεμένος bokostas

• Aqua Moderatοr
  • Platinum member
    • Διαγωνισμός aquascaping:
  • Εμπειρία: σε σούβλες, σχάρες, τηγανιές...
  • Τα ενυδρεία μου: 6 μποστάνια + 1 ριφάκι
  • Τόπος Διαμονής: Θεσσαλονίκη - Καλαμαριά
« Απάντηση #417 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 07:58:55 μμ »
 loll Το ένα καλύτερο από τα άλλα. :D :D

Αποσυνδεδεμένος maxmad

• Member
  • *
  • Για πάντα αρχάριος.....
  • Τα ενυδρεία μου: 60 λίτρα κοινωνικό. 60 λίτρα μονομάχο-ενυδρείο (μακρόστενο 3 διαμερίσματα) . 60 λίτρα γλαστρολίμνη (χρυσόψαρα) . 20 λίτρα μονομάχος. ξανά 20 λίτρα μονομάχος. 25 λίτρα γεννήστρα (guppy & ξιφοφοράκια)
  • Τόπος Διαμονής: Περιστέρι
Το Μπάρ
« Απάντηση #418 στις: Σεπτέμβριος 21, 2012, 09:56:31 μμ »
Η κυρία είναι στο κρεβάτι με τον εραστή της. Ξαφνικά ακούν το αυτοκίνητο του συζύγου να παρκάρει έξω απ το σπίτι. Ο εραστής τρέχει πανικόβλητος να κρυφτεί.
Η κυρία, πιο ψύχραιμη, του λέει:
- Πήγαινε στη γωνία και κάτσε ακίνητος!
- Μα...
- Δεν έχει μα! Κάτσε εκεί που σου λέω!
Πηγαίνει στο μπάνιο και φέρνει baby-oil και ταλκ. Τον πασαλείβει με το λάδι, τον πασπαλίζει ολόκληρο με ταλκ και του λέει:
- Κάτσε ακίνητος και κάνε το άγαλμα!
- Μα...
- Κάνε το άγαλμα, που σου λέω, αλλιώς μας έσφαξε και τους δυο!

Μπαίνει ο σύζυγος και βλέπει το «άγαλμα».
- Τι είναι αυτό Μαρία;
- Α, τίποτε! Είχα πάει στους Παπαδοπουλαίους το Σαββατοκύριακο κι είχαν
ένα τέτοιο άγαλμα και το ζήλεψα. Δεν σε πειράζει που πήρα κι εγώ ε;
- Α μπα, τι να με πειράξει;

Έκατσαν, έφαγαν, είδαν τηλεόραση και κάποια στιγμή έπεσαν για ύπνο. Κατά
τις τρεις τα ξημερώματα, ο σύζυγος σηκώνεται, πάει στην κουζίνα, ανοίγει το ψυγείο,
φτιάχνει ένα σάντουιτς, παίρνει και μια μπύρα και πάει στο «άγαλμα».
- Έλα ρε, φάε, πιες!
Ο εραστής παγώνει απ το φόβο του.
- Έλα ρε, φάε κάτι! Εγώ τρεις μέρες έκανα το άγαλμα στους Παπαδοπουλαίους κι ούτε ένα ποτήρι νερό δεν μου δωσαν!

Αποσυνδεδεμένος gregog7

• Platinum member
« Απάντηση #419 στις: Σεπτέμβριος 22, 2012, 03:08:07 μμ »
Λίγο καμμένο:
Μπαίνουν δυο τράγοι σε ένα μπαρ
-"Καλησπερα 2 Bombay με παγο" λεει ο ενας
-"2 Bombay και για εμενα" λεει  και ο αλλος
-"Συγνωμη για να καταλαβω,θελετε 2 ο καθενας η 2 και οι δυο?"τους λεει ο μπαρμαν.
-"2 ο καθενας" απαντανε

Τους σερβιρει ο μπαρμαν,τα πινουν και ζητανε λογαριασμο.
-"20 ευρω ειναι,αλλα να σας κανω μια ερωτηση,γιατι τα παραγγελνετε δυο-δυο τα Bombay?"τους ρωτα ο μπαρμαν
-"γιατί είμαστε αποδιόπομπαίοι τράγοι"
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2012, 03:10:00 μμ από gregog7 »
Γρηγόρης.

Αποσυνδεδεμένος gregog7

• Platinum member
« Απάντηση #420 στις: Σεπτέμβριος 22, 2012, 03:12:25 μμ »
Ένας παππάς θέλει να αγιογραφήσει του Μυστικό Δείπνο στην εκκλησία του.
Βρίσκει διάφορους αγιογράφους και παίρνει προσφορές. οι τιμές κυμαίνονται από 2000 έως 5000 ευρώ και κρίνει ότι είναι ασύμφοροι.
Μια μέρα στο καφενείο του χωριού του λέει ο επίτροπος:
-Ρε παππά, δεν λες του Μπάμπη του ζωγράφου να φτιάξει το έργο?
-Τι λες επίτροπε, του απαντά, αυτός δεν είναι αγιογράφος.
-Παππά πρίν χρόνια, προτού να έρθεις εσύ, ο Μπάμπης έκανε τις αγιογραφίες...
-Καλά ρε επίτροπε να... του το πω.
-Μπάμπη, του φωνάζει δεν έρχεσαι που σε θέλω?
-Ναι παππά μου έφτασα.
-Λοιπόν Μπάμπη θέλω να μου κάνεις τον μυστικό Δείπνο στην εκκλησία, θα τα καταφέρεις?
-Παππά μου πες πότε θες να είναι έτοιμος.
-Το συντομότερο, τι θα στοιχίσει?
-Με 700 ευρά καθάρισες και αύριο το μεσημέρι θα τον έχεις!!!

Την επόμενη το πρωί ο Μπάμπης, παίρνει σκαλωσιές πινέλα και μπογιές και πάει στο...καφενείο.
Τραβάει τέσσερα κονιάκ και δυο μέντες και βουρ για την εκκλησία.
Το μεσημέρι και ενώ είχε τελειώσει, την αράζει στο καφενείο και αρχίζει τις μπύρες...
Πάει και ο παππάς στην εκκλησία και του σηκώθηκαν τα...γένια...
Τρέχει φωνάζωντας και αλλαλάζοντας στο καφενείο..."Μπάμπη που είσαι ρε αθεόφοβε, ρε αμαρτωλέ, ρε...ρε...ρε."
Μπουκάρει μέσα στο καφενείο και τον πιάνει από τον γιακά"Ρε θα σε σκοτώσω,τι έκανες ρε στο ναό?"
-Τι έκανα ρε παππά τον Μυστικό Δείπνο μου ζήτησες και στο έκανα...
-Μυστικό Δείπνο το λες εσύ αυτό? Ο Χριστός χορεύει ζεϊμπέκικο,ο Ιούδας του βαράει παλαμάκια, ο Πέτρος σπάει πιάτα, ο Παύλος καπίζει αργιλέ...είναι αυτό Μυστικός Δείπνος?

Και του απαντά ο Μπάμπηςςςς

-Παππά δεν ξέρω τίποτα, εγώ όταν έφυγα από εκεί ακόμα τρώγανε...
Γρηγόρης.

Αποσυνδεδεμένος gregog7

• Platinum member
« Απάντηση #421 στις: Σεπτέμβριος 22, 2012, 03:14:32 μμ »
Ήταν Απόκριες και όλα τα παιδάκια θα πήγαιναν στο σχολείο ντυμένα
μασκαράδες. Μπήκε λοιπόν η δασκάλα στην τάξη και περίμενε τα παιδιά
για να αρχίσει το party.
Πρώτος μπήκε ο Κωστάκης (φορώντας ένα καουμπόικο καπέλο και μια
ζώνη με πιστόλια).
- Εσύ τη είσαι ντυμένος;(ρώτησε η δασκάλα)
- Καουμπόης!
- Μπράβο Κωστάκη!
Μετά μπήκε η Έλενίτσα (φορώντας ένα κόκκινο σκουφί και μια κόκκινη ποδιά).
- Εσύ τη είσαι ντυμένη;
- Κοκκινοσκουφίτσα!
- Μπράβο Ελενίτσα! (ξαναείπε η δασκάλα)
Μετά μπήκε ο Τοτός (γυμνός με ένα ταψί κάρβουνα στο κεφάλι)
- Εσύ τη είσαι ντυμένος; (τον ρώτησε η δασκάλα πολύ νευριασμένη)
- Αργιλές, θέλεις μια τζούρα;
Γρηγόρης.

Αποσυνδεδεμένος glazar

• Administrator
  • Platinum member
  • Τόπος Διαμονής: Θεσσαλονικη
« Απάντηση #422 στις: Σεπτέμβριος 22, 2012, 05:48:00 μμ »
Ρε Γρηγορη θα μας τρελανεις :) :) :) :)
Γιώργος,

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

• ModeratoR
  • Platinum member
  • 希臘
« Απάντηση #423 στις: Σεπτέμβριος 23, 2012, 07:04:20 μμ »
Μερικά του λεπτού...

-Καλημερα!Σας τηλεφωνω για να σας πω οτι ο Τοτός δεν θα ερθει στο σχολειο σημερα!
-Ποιος ειναι στο τηλεφωνο παρακαλω;
-Ο μπαμπας μου
----------------------------

Οι γυναίκες έχουν πάντα δίκιο!
Ώσπου κάποια στιγμή δεν έχουν…
Τότε βάζουν τα κλάματα και ξαφνικά,
μ’ έναν μαγικό τρόπο, πάλι έχουν δίκιo...!! ^^
-------------------------------

-Που πας με αυτό το βόδι?
-Σκύλος είναι...
-Στο σκυλί μίλησα...!! ^^
-----------------------------

-Αγάπη μου το ντεπόν σου.
-Μα δεν έχω πονοκέφαλο.
-Σ'έπιασα, γδύσου! ^^

- Μου λέει : Δεν θα μ' ακούσεις να σε παρακαλώ ποτέ..
- Την καλώ με απόκρυψη και απαντά : ''Παρακαλώωω''
- Της απαντώ : Είδες πόσο εύκολο ήταν ;;; ^^

-Είπα στη γκομενα μου ότι μου θυμίζει τη μάνα μου.
-Κι αυτή τι είπε;
-Να βγείς το βράδυ αλλά στις 9 θα είσαι σπίτι αλλιώς θα έχω κλειδώσει....

-Αγόρασα στην ανηψιά μου την Μπαρμπι Διαζευγμενη!
-Δεν τη ξέρω. Τι αξεσουάρ έχει;
-Το σπίτι του Κεν,το αυτοκίνητο του Κεν,τη βάρκα του Κεν...!!
------------------------------------

Γιατί οι γιαγιάδες βλέπουνε τις τσόντες μέχρι το τέλος;
Για να δουν αν θα παντρευτεί το καημένο το κορίτσι...

Αποσυνδεδεμένος TASOS

• Silver member
  • Εμπειρία: Μαθαινω
  • Τα ενυδρεία μου: Juwel Vision 450L 'Feng-Shui'
  • Τόπος Διαμονής: SALONIKA 4 EVER
« Απάντηση #424 στις: Σεπτέμβριος 23, 2012, 09:11:29 μμ »
Μερικά του λεπτού...

-Καλημερα!Σας τηλεφωνω για να σας πω οτι ο Τοτός δεν θα ερθει στο σχολειο σημερα!
-Ποιος ειναι στο τηλεφωνο παρακαλω;
-Ο μπαμπας μου

Οι γυναίκες έχουν πάντα δίκιο!
Ώσπου κάποια στιγμή δεν έχουν…
Τότε βάζουν τα κλάματα και ξαφνικά,
μ’ έναν μαγικό τρόπο, πάλι έχουν δίκιo...!! ^^

-Που πας με αυτό το βόδι?
-Σκύλος είναι...
-Στο σκυλί μίλησα...!! ^^

-Αγάπη μου το ντεπόν σου.
-Μα δεν έχω πονοκέφαλο.
-Σ'έπιασα, γδύσου! ^^

- Μου λέει : Δεν θα μ' ακούσεις να σε παρακαλώ ποτέ..
- Την καλώ με απόκρυψη και απαντά : ''Παρακαλώωω''
- Της απαντώ : Είδες πόσο εύκολο ήταν ;;; ^^

-Είπα στη γκομενα μου ότι μου θυμίζει τη μάνα μου.
-Κι αυτή τι είπε;
-Να βγείς το βράδυ αλλά στις 9 θα είσαι σπίτι αλλιώς θα έχω κλειδώσει....

-Αγόρασα στην ανηψιά μου την Μπαρμπι Διαζευγμενη!
-Δεν τη ξέρω. Τι αξεσουάρ έχει;
-Το σπίτι του Κεν,το αυτοκίνητο του Κεν,τη βάρκα του Κεν...!!
------------------------------------

Γιατί οι γιαγιάδες βλέπουνε τις τσόντες μέχρι το τέλος;
Για να δουν αν θα παντρευτεί το καημένο το κορίτσι...
Λογια σοφα βγαλμενα απο την ζωη ! ! !  sevasmos
Η ζωη μας ενα μισοαδειο ποτηρι. Στο χερι μας ειναι η πληρωση του.

''ΤΑΣΟΣ''