ΑποστολέαςΘέμα: Αναπαραγωγή Betta  (Αναγνώστηκε 197 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Priest26

• New member
  • *
  • Τόπος Διαμονής: Νυρεμβέργη
Αναπαραγωγή Betta
« στις: Απρίλιος 27, 2021, 11:22:58 πμ »
Καλημέρα παιδιά έχω την εξής απορία έχω βάλει τη θηλυκιά μου μαζί με τον αρσενικό μονομάχο να ζευγαρώσουν είναι έτοιμη έχει και το σημαδάκι το άσπρο κάτω από την κοιλιά της αλλά και μαύρες ρίγες στο πλάι για ποιο λόγο ενώ ο αρσενικός έχει κάνει τη φωλιά δεν γίνεται η δουλειά και την έχω δοκιμάσει σε δύο διαφορετικούς αρσενικούς και οι δύο έχουνε κάνει τη φωλιά Όλα καλά αλλά η κυρία Δεν κάθεται και να πω ότι πέφτει ξύλο δεν πέφτει απλά λίγο κυνηγητό θα έλεγα κατά τα άλλα όλα καλά οι τιμές του νερού είναι τέλειες pH kh gh θερμοκρασία όλα είναι τέλεια τι μπορεί να συμβαίνει?

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος repanas6

• Platinum member
  • Τόπος Διαμονής: Αμβούργο
Αναπαραγωγή Betta
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 27, 2021, 02:37:35 μμ »
 welcome

Βλεπω μενεις και εσυ γερμανια;

Εχουμε ενα δυο πολυ εξπερ ατομα σε αναπαραγωγες μονομαχων που θα σε βοηθησουν. Η θερμοκρασια ειναι καταλληλη για ζευγαρωμα. Απο διατροφη τους ταιζεις ποσοτητες και ειδος τροφης για να μπουν σε ορεξη;
@delta6aquariums

Αποσυνδεδεμένος Priest26

• New member
  • *
  • Τόπος Διαμονής: Νυρεμβέργη
Αναπαραγωγή Betta
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 27, 2021, 02:49:20 μμ »
welcome

Βλεπω μενεις και εσυ γερμανια;

Εχουμε ενα δυο πολυ εξπερ ατομα σε αναπαραγωγες μονομαχων που θα σε βοηθησουν. Η θερμοκρασια ειναι καταλληλη για ζευγαρωμα. Απο διατροφη τους ταιζεις ποσοτητες και ειδος τροφης για να μπουν σε ορεξη;
Καλησπέρα Νάι Γερμανία Νυρεμβέργη μένω
Θερμοκρασία έχω σταθερά 27,2
PH :6.5με 7 περίπου
Gh: είμαι στα 6-7 πάλι
Φαγητό τους ταιζο με ζωντανή τροφή και atison Beta 4 διαφορετικές τροφές δίνω σύνολο σύν κάθε 10 μέρες βιταμίνη και τα κλασικά μία φορά την εβδομάδα αρακά....
Μπορείς να μου πεις ποιοί είναι που ξέρουν καλά από μονομάχους?.

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος giannisaek

• Aqua Moderator
  • Platinum member
  • Εμπειρία: ????
  • Τα ενυδρεία μου: 60 λίτρα
  • Τόπος Διαμονής: Kαταγωγή Καρδίτσα --- Μένω Θεσσαλονίκη Εύοσμος
Αναπαραγωγή Betta
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 27, 2021, 10:30:58 μμ »
Καλησπέρα, στην πρώτη φωτογραφία φαίνεται ότι έχει πάρα πολύ ύψος το νερό. Για αναπαραγωγή θέλει να έχει ύψος 15 το πολύ 20 εκατοστά, επίσης ο βυθός να είναι σκέτο γυαλί ώστε όταν πέφτουν τα αυγά να τα βρίσκουν εύκολα.
Να τα δίνεις καθημερινά ζωική πρωτεΐνη ζωντανή ή καταψυγμένη (με μέτρο όμως όχι πολύ) και σε περιορισμένο χώρο που θα μειώσεις το νερό, και χωρίς επιφανειακή κυκλοφορία νερού με λίγη υπομονή θα ζευγαρώσουν.