ΑποστολέαςΘέμα: Νεα αρχη απο τους δισκους σε reef.  (Αναγνώστηκε 252 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος JimPeidis

• Member
  • *
Νεα αρχη απο τους δισκους σε reef.
« στις: Μάιος 22, 2017, 11:06:01 μμ »
Διαστάσεις Ενυδρείου:80χ80χ60                                                                                               
Διαστάσεις sump:70χ40χ45 (το ενυδρειο ηταν του φιλου toyomania και αρκετα πραγματα απο τον εξοπλισμο)
Φωτισμός: led maxspect razor 160w 16000k
Φιλτρανσή:Skimmer deltec apf 600
Κυκλοφορία: 1 vortech mp40 και η αντλία επιστροφής Eheim 2000.
Ph 8 
Kh:8-8,2
Ca:440
Mg:1220
No3:10   
Po4:0
Temp:25,2-25,5 
Sal:1026-7.                                                                                                                                                                                           
Θέρμανση:Jagger 300 watt   
Ψύξη:Ανεμιστηρια By Plaisio.                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Δοσομετρική:auto dosing pump dp-2 jecod.
Aqua Lobby Osmose Box:Αναπλήρωση Οσμωτικού Νερού 15lt.                                                                                                                                                                                                     
Αυτόματη Αναπλήρωση:Waves Maker με 2 φλοτερ.                                                                                                                                                                                                                                     
Aqua Lobby Liquid Dossier System:3 Διαμερίσματα ξεχωριστά για το κάθε στοιχείο(Κh-Ca-Mg) τον 3,5lt.                                                                                                                               
Ζωντανός Βράχος:30 κίλα.                                                                                                                                                                                                                   
Αραγωνίτης:30 κίλα περιπου.   
Κοράλλια:LpS,SpS,Zoas
Ψαρια: 1 Clownfish Ocellaris,1 Clownfish klarky, 1 asterias 1gobby και διαφορα σαλιγκαρια προς το παρων.                                                                                                                     

Αποσυνδεδεμένος clooyn

• Platinum member
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 22, 2017, 11:11:38 μμ »
Γειά σου φίλε. Βαρύ το φορτίο όσον αφορά την πορεία του ενυδρειου από τον προκάτοχό του. Εύχομαι και σε σένα να εχεις με αυτο μια όμορφη εμπειρία. Βάλε και καμιά φώτο για να πάρουμε μια γευση

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος JimPeidis

• Member
  • *
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 22, 2017, 11:18:15 μμ »
Ναι φιλε μου το ξερω ο toyo το ειχε τερματισει, ειχε κανει φοβερο ενυδρειο, εγω εχω ακομα παρα πολυ δρομο μπροστα μου για να πλησιάσω εστω και λιγο αυτο που ειχε καταφερει!!! Αυριο θα κοιταξω να βρω πωσ μπορω να ανεβασω φωτο καλης ποιοτητας γιατι δεν μου της περνει με το κλασσικο τροπο..

Συνδεδεμένος Γαβριλος

• Moderator Aqua Force
  • Platinum member
  • Τα ενυδρεία μου: 500 λιτρα φυτεμένο 80 λιτρα φυτεμένο 20 λιτρα φυτεμένο
  • Τόπος Διαμονής: Βεροια
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 23, 2017, 04:29:55 μμ »
Καλη και απροβληματιστη αρχή στο νέο σου εγχείρημα !!  thubsup

Αποσυνδεδεμένος dimvar

• Member
  • *
  • Εμπειρία: Μαθαίνω ακόμα και πάντα
  • Τα ενυδρεία μου: 300 lt (+ sump )reef
  • Τόπος Διαμονής: θεσσαλονικη
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 23, 2017, 12:46:49 πμ »
Μήτσο  ξέχασες τις φωτογραφίες.
Καλή επιτυχία φίλε και άκουγε...........

Συνδεδεμένος bokostas

• Aqua Moderatοr
  • Platinum member
    • Διαγωνισμός aquascaping:
  • Εμπειρία: σε σούβλες, σχάρες, τηγανιές...
  • Τα ενυδρεία μου: 6 μποστάνια + 1 ριφάκι
  • Τόπος Διαμονής: Θεσσαλονίκη - Καλαμαριά
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 23, 2017, 03:17:48 πμ »
Kαλή αρχή στα αλάτια Δημήτρη, να το χαρείς με την ψυχή σου... :-*

Αποσυνδεδεμένος PASXA

• Gold member
  • :::::::::::::::::::)
  • Εμπειρία: !!!!!!!
  • Τόπος Διαμονής: καβαλα
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 01, 2017, 05:42:25 μμ »