ΑποστολέαςΘέμα: 70λιτρα για γεμισμα  (Αναγνώστηκε 83 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος black8189

• Silver member
  • Τα ενυδρεία μου: 72L φυτεμενο με ζωοτοκα
  • Τόπος Διαμονής: Χαλκηδονα Θεσσ/νικης
70λιτρα για γεμισμα
« στις: Απρίλιος 21, 2017, 02:15:40 μμ »
Επειδη το 120 θα αργησει να στηθει λογω του οτι θελω να κανω κατι πολυ συγκεκριμένο κ ακομα ρο ψαχνω λεω να το αφησω στην ακρη προς το παρον κ να βγαλω απο την αποθηκη το 72λιτρο και να το στησω παλι οχι ομως φυτεμενο λεω οποτε να παιξω μπαλίτσα προς τανκανικα και να βαλω καναα δυο χαρεμακια μουλτι... ερωτηση τωρα μπορω να φιλοξενησω κατι αλλο απο την ιδια λιμνη σ αυτα τα λιτρα μαζι με τα μουλτι η παω αποκλειστικα για αυτα;

Αποσυνδεδεμένος Lykos76

• Moderator Aqua Force
  • Platinum member
  • Εμπειρία: Aπο Ιανουάριο του 2010 και συνεχίζουμε....
  • Τα ενυδρεία μου: Aquael 98lt με Γκάπυ
  • Τόπος Διαμονής: Θεσσαλονίκη-Βότση
70λιτρα για γεμισμα
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 23, 2017, 04:46:52 μμ »
Σε αυτά τα λίτρα καλύτερα να βάλεις 1 ειδος ψαριού μονο... ;)

"Ο λύκος της ψυχής μου τραγουδάει στο δάσος της ζωής μου ξενυχτά...ο λύκος της ψυχής μου τραγουδάει κανείς τον λύκο δεν τον κυβερνά..."

• Silver member
70λιτρα για γεμισμα
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 23, 2017, 04:56:55 μμ »
αν κ οριακο το μηκος για αυτα σκεφτομουν για julidochromis transcriptus ενα ζευγαρακι για αρχη μαζι με τα μουλτι που ενα χαρεμακι θα ειναι ανετο στα 70 λιτρα με εξωτερικο φιλτρο 1000 λιτρα την ωρα. Απ οτι ειδα κ τα 2 ειδη δεν ειναι επιθετικα οποτε αν τους προσφερω αρκετες κρυψωνες κ καλη φιλτρανση να μη ζοριστουν 

• Silver member
70λιτρα για γεμισμα
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 06, 2017, 10:32:50 μμ »
ρε παιδακια μια απορια για τα σαλιγκαρια...οκ τα επλυνα τα εβρασα τα εβγαλα απο το κελυφος αλλα εχω την εντυπωση (και για καποια ειμαι απολυτα σιγουρος) οτι δεν αδειασαν τελειως...Υπαρχει καποιος τροπος να βεβαιωθω  οτι καθαρισαν; γιατι με βλεπω να μαζευω 3 κουβαδες για να μπορεσω να κρατησω 30-40 σιγουρα καθαρισμενα σαλιγκαρια banghead banghead banghead