ΑποστολέαςΘέμα: Βόμβα οδηγεί στην απομάκρυνση 50.000 πολιτών!  (Αναγνώστηκε 842 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kiriakos ampelokipoi

• Gold member
  • Aqua force Moderator Spaministrator member
  • Τα ενυδρεία μου: γαριδες redvasos 25 λιτρα 90 λιτρα 150 λιτρα 400 λιτρα
  • Τόπος Διαμονής: thessaloniki
Βόμβα οδηγεί στην απομάκρυνση 50.000 πολιτών!
« Απάντηση #75 στις: Φεβρουάριος 26, 2017, 11:31:45 μμ »
Καί μίας πού τελείωσε το πανηγύρι να σάς πώ τι μού είπε ένας άνθρωπος αρκετά μεγαλύτερης ηλικίας από μένα καί τά συμπεράσματα δικά σας.

Κάποτε αγόρι μού πού ήμουν παιδί και οι Γερμανοί λεηλατούσαν το βίος του καθενός σαν κατακτητές, τα πάντα που μπορεί να είχαν αξία από κάθε νοικοκυριό,
ο κόσμος τότε έπαιρνε ελληνικές οβίδες και βόμβες από το στρατό που δεν εσκαγαν, τις άδειαζαν το μπαρούτι και τις γέμιζαν με χρυσαφικά, λίρες, χρήματα καί τίς έθαβαν στα χωράφια τούς.
Αν τυχών κάποιος Γερμανός έβλεπε η έβρισκε κάποια οβίδα η βόμβα θα ήταν πολύ χαζός να ασχοληθεί περισσότερο, την παρατούσε καί ξαφανιζοταν μόνο που την έβλεπε.
Υπάρχουν πολλές τέτοιες βόμβες θαμμένες, που δεν αναζητήθηκαν είτε γιατί δεν θυμόντουσαν τα σημάδια και τα βάθη πού θάφτηκαν, είτε γιατί απεβίωσαν οι ιδιοκτήτες τους και δεν έμαθε ποτέ τήν ύπαρξη τους κανένας!
Το Κορδελιό τότε εκείνη την εποχή ήταν μόνο χωράφια και τίποτε άλλο, οπότε γιατί να βομβαρδισεις τα χωράφια?
Δεν πίστεψα ποτέ γιά ότι έχει βρεθεί θαμμένο σε στεριά καί ήταν μόνο ένα κομμάτι ακόμα και τα βομβαρδιστικά που τα ακούγαμε να ρίχνουν καί νά σκάνε, ρίχνανε καμία 10αρια μαζεμένες και παρά πολύ κοντά η μία με τήν άλλη, και δύο τρεις να μην εσκαγαν, δέν υπήρχε περίπτωση να μηνουν άθικτες.
Ποτέ δεν θα πιστέψω ότι βρέθηκε μία βόμβα μόνη της και ήταν πραγματική βόμβα.
Πιστεύω ότι κάτι είχε αξίας μέσα τής και τα φάγανε οι δύο τρεις όπως πάντα στήν ριμάδα την Ελλάδα!

Αυτά μού αφηγήθηκε ο κυρ Αλέκος
Να τα πιστέψω? Η να τα αγνοήσω τα λεγόμενα του?
Τα συμπεράσματα δικά σας!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 26, 2017, 11:35:18 μμ από kiriakos ampelokipoi »
Μου ξεφεύγει η ορθογραφία sorry! είμαι δυσλεκτικός! το παλεύω όμως!

Αποσυνδεδεμένος giannisaek

• Aqua Moderator
  • Platinum member
  • Εμπειρία: ????
  • Τα ενυδρεία μου: 60 λίτρα
  • Τόπος Διαμονής: Kαταγωγή Καρδίτσα --- Μένω Θεσσαλονίκη Εύοσμος
« Απάντηση #76 στις: Φεβρουάριος 27, 2017, 10:35:01 πμ »
Να τα αγνοήσεις γιατί όσα βλήματα έτυχε προσωπικά να συναντήσω στην ζωή μου δεν είχαν χρυσό μέσα τους με τίποτα.  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 27, 2017, 11:06:27 πμ από giannisaek »

Συνδεδεμένος atha

• Platinum member
  • Εμπειρία: αρχάριος με εμπλουτισμένες γνώσεις
  • Τα ενυδρεία μου: ΕΗΕΙΜ 125 + 17λιτρο καταστήμτατος λιανικής κινέζικων υποπροϊόντων + 40 λιτρο
  • Τόπος Διαμονής: Φίλυρο Θεσσαλονίκης
« Απάντηση #77 στις: Φεβρουάριος 27, 2017, 07:20:07 μμ »
Να τα αγνοήσεις γιατί όσα βλήματα έτυχε προσωπικά να συναντήσω στην ζωή μου δεν είχαν χρυσό μέσα τους με τίποτα.  :)

thubsup

Αποσυνδεδεμένος GEORGE33

• Silver member
  • Εμπειρία: ΘΑ ΖΩ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΓΕΥΟΜΑΙ
  • Τα ενυδρεία μου: JUWEL RIO 180L AQUATLANTIS 55L
  • Τόπος Διαμονής: ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
« Απάντηση #78 στις: Φεβρουάριος 27, 2017, 10:20:05 μμ »
xa xa xa xa xa  loll

Αποσυνδεδεμένος dream waters

• Loyal member
  • **
  • Dream Waters Aquarium Group
    • www.dreamwaters.co
  • Εμπειρία: Αρκετά Kαλή
  • Τα ενυδρεία μου: 250 λίτρα Reef (λεω) στα σκαρια...
  • Τόπος Διαμονής: Θεσσαλονίκη
« Απάντηση #79 στις: Μάρτιος 26, 2017, 08:41:47 μμ »
Καί μίας πού τελείωσε το πανηγύρι να σάς πώ τι μού είπε ένας άνθρωπος αρκετά μεγαλύτερης ηλικίας από μένα καί τά συμπεράσματα δικά σας.

Κάποτε αγόρι μού πού ήμουν παιδί και οι Γερμανοί λεηλατούσαν το βίος του καθενός σαν κατακτητές, τα πάντα που μπορεί να είχαν αξία από κάθε νοικοκυριό,
ο κόσμος τότε έπαιρνε ελληνικές οβίδες και βόμβες από το στρατό που δεν εσκαγαν, τις άδειαζαν το μπαρούτι και τις γέμιζαν με χρυσαφικά, λίρες, χρήματα καί τίς έθαβαν στα χωράφια τούς.
Αν τυχών κάποιος Γερμανός έβλεπε η έβρισκε κάποια οβίδα η βόμβα θα ήταν πολύ χαζός να ασχοληθεί περισσότερο, την παρατούσε καί ξαφανιζοταν μόνο που την έβλεπε.
Υπάρχουν πολλές τέτοιες βόμβες θαμμένες, που δεν αναζητήθηκαν είτε γιατί δεν θυμόντουσαν τα σημάδια και τα βάθη πού θάφτηκαν, είτε γιατί απεβίωσαν οι ιδιοκτήτες τους και δεν έμαθε ποτέ τήν ύπαρξη τους κανένας!
Το Κορδελιό τότε εκείνη την εποχή ήταν μόνο χωράφια και τίποτε άλλο, οπότε γιατί να βομβαρδισεις τα χωράφια?
Δεν πίστεψα ποτέ γιά ότι έχει βρεθεί θαμμένο σε στεριά καί ήταν μόνο ένα κομμάτι ακόμα και τα βομβαρδιστικά που τα ακούγαμε να ρίχνουν καί νά σκάνε, ρίχνανε καμία 10αρια μαζεμένες και παρά πολύ κοντά η μία με τήν άλλη, και δύο τρεις να μην εσκαγαν, δέν υπήρχε περίπτωση να μηνουν άθικτες.
Ποτέ δεν θα πιστέψω ότι βρέθηκε μία βόμβα μόνη της και ήταν πραγματική βόμβα.
Πιστεύω ότι κάτι είχε αξίας μέσα τής και τα φάγανε οι δύο τρεις όπως πάντα στήν ριμάδα την Ελλάδα!

Αυτά μού αφηγήθηκε ο κυρ Αλέκος
Να τα πιστέψω? Η να τα αγνοήσω τα λεγόμενα του?
Τα συμπεράσματα δικά σας!

Κυριακο εδω στη διαλογη ηταν ο κεντρικος σταθμος τρένων των Γερμανων που μεταφερανε σε ολη τη Θεσσαλονικη αγαθα και οπλα.Οποτε βομβαρδισαν το στ6αθμο των τρενων οι συμμαχοι τοτε.Και μενα γειτονας παππους μου το πε
 :)

Αποσυνδεδεμένος Lykos76

• Moderator Aqua Force
  • Platinum member
  • Εμπειρία: Aπο Ιανουάριο του 2010 και συνεχίζουμε....
  • Τα ενυδρεία μου: Aquael 98lt με Γκάπυ
  • Τόπος Διαμονής: Θεσσαλονίκη-Βότση
« Απάντηση #80 στις: Μάρτιος 26, 2017, 08:59:26 μμ »
Aχααααααααααααααααααααααααα...κατι για ενα χαμένο βαγόνι....χμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ μπααααααααααααααααααα δε νομίζω.... :)

"Ο λύκος της ψυχής μου τραγουδάει στο δάσος της ζωής μου ξενυχτά...ο λύκος της ψυχής μου τραγουδάει κανείς τον λύκο δεν τον κυβερνά..."

Αποσυνδεδεμένος Andreasomageiras

• New member
  • *
  • Τόπος Διαμονής: ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟ
« Απάντηση #81 στις: Μάρτιος 27, 2017, 12:00:33 πμ »
Aχααααααααααααααααααααααααα...κατι για ενα χαμένο βαγόνι....χμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ μπααααααααααααααααααα δε νομίζω.... :)
Αν έχεις άκρες για το βαγόνι, εδώ είμαι κι εγώ.