ΑποστολέαςΘέμα: Τροφές για CPD  (Αναγνώστηκε 333 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Sansa Stark

• Loyal member
  • **
  • Τόπος Διαμονής: Θεσσαλονίκη- Τούμπα
Τροφές για CPD
« στις: Φεβρουάριος 09, 2016, 11:45:54 πμ »
Tι ταΐζετε τα CPD? πρέπει να είναι ταμπλέτα για να τρώνε από κάτω? πρέπει να είναι φύλλα για να σπάνε σε μικρά κομματια και να χωράνε στο στόμα τους? Διάβασα ότι τα ταίζουν κυρίως πρωτεινικές τροφές κι ειδικές για έντονα χρώματα επειδή τα περισσότερα είναι γκρίζα και ταλαιπωρημένα, αλλά τα δικά μου είναι φουλ σε χρώμα και σε ζωντάνια. Είναι παμφάγα άρα τι να ταίζω? Αν μπορείτε προτείνετε μου συγκεκριμένη συσκευασία.
Προς το παρόν τρώνε φυλλα για χρυσόψαρα, σπιρουλίνα και grindal... αλλά χρειάζομαι και μια κατάλληλη ξηρή τροφή. Βιταμίνη να τους δίνω μια φορά την εβδομάδα?

Συνδεδεμένος Sarpijk

• Loyal member
  • **
  • Τόπος Διαμονής: Θεσσαλονίκη
Τροφές για CPD
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 09, 2016, 12:22:40 μμ »
Τα εχω περιπου 4 χρονια τα δικα μου. Τρωνε πολυ grindal και συμπηρωματικα φυλλαρακι (της Sera εαν θυμαμαι). Μια στο τοσο δινω και κατεψυγμενη αρτεμια/daphnia. Νομιζω οτι με το grindal θα δεις γρηγορα ωραια χρωματα.

Αποσυνδεδεμένος Sansa Stark

• Loyal member
  • **
  • Τόπος Διαμονής: Θεσσαλονίκη- Τούμπα
Τροφές για CPD
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 09, 2016, 01:09:02 μμ »
Τα εχω περιπου 4 χρονια τα δικα μου. Τρωνε πολυ grindal και συμπηρωματικα φυλλαρακι (της Sera εαν θυμαμαι). Μια στο τοσο δινω και κατεψυγμενη αρτεμια/daphnia. Νομιζω οτι με το grindal θα δεις γρηγορα ωραια χρωματα.
Ω ναι!  ;D

ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος glazar

• Administrator
  • Platinum member
  • Τόπος Διαμονής: Θεσσαλονικη
Τροφές για CPD
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 09, 2016, 06:54:26 μμ »
Οντως τα γκρινταλ βοηθανε σε αρκετα ψαρια να δειξουν ωραια χρωματα. Απο εκει και περα φυλλαρακι και κατεψυγμενη ειναι καλοι συνδυασμοι για να εμπλουτιζεις τα φαγητο τους..

Γιώργος,

Συνδεδεμένος Sarpijk

• Loyal member
  • **
  • Τόπος Διαμονής: Θεσσαλονίκη
Τροφές για CPD
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 09, 2016, 09:02:17 μμ »
Αυτα τα τρωνε τα δικα μου
http://www.petcumulus.gr/sera-vipan.