ΑποστολέαςΘέμα: ανταλλακτική λάμπα dennerle ή καποια εναλλακτική για κύβο,υφίσταται στην ελλάδα;  (Αναγνώστηκε 393 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Λάζαρος

• Gold member
  • Τα ενυδρεία μου: 102 λιτρα με νέον τέτρα και sterbai γατόψαρα ,54 στο καλούπωμα,30λιτρο μονομαχοενυδρείο,20λιτρο γαριδοενυδρείο
καλησπέρα παιδιά   thubsup

Ψαχνω για την 11αρα λαμπα της dennerle,αλλα πουθενα δεν υφισταται,κανενας δεν την φερνει
για εξωτερικο δεν το πολυσκεφτομαι γιατι δεν ξερω με τις μεταφορες η λαμπα πως θα μου ρθει

για πειτε και εσεις,την ειδατε πουθενα θεσσαλονικη; ή γενικα καπου μακεδονια;

Αυτα
καλο Πασχα να εχετε
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 06, 2015, 12:55:40 πμ από Λάζαρος »

Αποσυνδεδεμένος LeeHook

• ModeratoR
  • Platinum member
  • Τόπος Διαμονής: Θεσσαλονίκη - Ντεπώ
Shit Happens! Daniel        Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν.   

Αποσυνδεδεμένος bokostas

• Aqua Moderatοr
  • Platinum member
    • Διαγωνισμός aquascaping:
  • Εμπειρία: σε σούβλες, σχάρες, τηγανιές...
  • Τα ενυδρεία μου: 6 μποστάνια + 1 ριφάκι
  • Τόπος Διαμονής: Θεσσαλονίκη - Καλαμαριά
Πού χάθηκες βρε Λάζαρε? Πάρτην παραμάσχαλα και πήγαινε σε ηλεκτρολόγο, 5 ευρώ την
βρήκα σε συνοικιακό κατάστημα και σίγουρα θα την βρεις φθηνότερα σε κανένα μεγάλο.
Αν είναι η απλή PL και όχι καμιά πατέντα της dennerle για να παίρνει μόνο τις δικές της.

Αποσυνδεδεμένος Λάζαρος

• Gold member
  • Τα ενυδρεία μου: 102 λιτρα με νέον τέτρα και sterbai γατόψαρα ,54 στο καλούπωμα,30λιτρο μονομαχοενυδρείο,20λιτρο γαριδοενυδρείο
Καλησπέρα παιδιά ,όντως χαθήκαμε

Ναι για εκεινην μιλαω,δυστυχως πατεντα πρεπει να ειναι της dennerle,θα ρωτησω πρωτα ενα μαγαζι αν φερνει λαμπες και μετα λεω να παω σε εναν ηλεκτρολογο εδω περα να μου κανει καμια πατεντα γι ανα βαλουμε,αλλη

εντωμεταξυ η dennerle αψογα τα ενυδρειακια,αλλα κακιστος ο φωτισμος,εχω λαμπες κρατανε χρονια ,οι δικες της σε μια τριετια σκασανε δυο

Αποσυνδεδεμένος borelli

• Platinum member
που εισαι βρε Λαζαρε...λιγο ακομη και θα περναμε τηλ στη νικολουλη... :)
Ολα καλα?

Αποσυνδεδεμένος Λάζαρος

• Gold member
ας τα λεμε καλα ,λιγο τελευταια δεν ειμαι και στα καλυτερα μου,αλλα περαστικα να ναι   thubsup

εσας σας βλεπω ακμαιους,ετσι  greatup 
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 06, 2015, 12:57:28 μμ από Λάζαρος »

Αποσυνδεδεμένος Λάζαρος

• Gold member
το λοιπον πηγα σε ενα ηλεκτρολογικο μου δωσαν λαμπα στα 4000 ομω kelvin οχι στα 4500 που ναι για φωτοσυνθεση ,αλλα επειδη θα βαλω ευκολα φυτακια και ενα μετριο νομιζω δεν θα εχουν προβλημα

επισης η συνδεσιμοτητα θα ναι εκτεθειμενη,σε αντιθεση με την πατεντα των κινεζων(;) που δινουν οι γερμανοι,αλλα μου ειπαν πως αφου εχει μετασχηματιστη το φωτιστικο δεν θα παθω ηλεκτροπληξια,αλλα θα σκασει η λαμπα στην στραβη

δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο