ΑποστολέαςΘέμα: ιατρικα(κυστη κοκκυγος)  (Αναγνώστηκε 10040 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Κλεανθης

• Gold member
  • Εμπειρία: Ακομα αρχαριος
  • Τα ενυδρεία μου: 1 70λιτρο και 1 65 λιτρο φυτεμενα με πλατακια γκαπακια κ γαριδουλες
  • Τόπος Διαμονής: Θεσσαλονικη (Βασιλικα)
ιατρικα(κυστη κοκκυγος)
« στις: Μάιος 22, 2014, 02:24:17 πμ »
καλημερα παιδια εχει κανει κανεις εγχειρηση κυστης κοκκιγος;;;

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

• ModeratoR
  • Platinum member
  • 希臘
  • Τα ενυδρεία μου: Cichlid lover
  • Τόπος Διαμονής: Πολίτης του κόσμου εν Θεσσαλονίκη
ιατρικα(κυστη κοκκυγος)
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 22, 2014, 07:11:57 πμ »
δεν έχω κάνει, αλλά απ' ότι έχω ακούσει πονάει... πονάει πολύ...
Εμπειρία δεν είναι αυτό που σου συμβαίνει. Είναι αυτό που κάνεις σε σχέση με αυτό που σου συμβαίνει.

Αυτά συμβαίνουν σε μια χώρα που ακούει Πλούταρχο, αντί να διαβάζει Πλούταρχο...

''Απαιδευσία πάντων παθών μήτηρ'' - Πυθαγορας

«Είχαμε στα χέρια μας χρυσάφι και το μετατρέψαμε σε σκ@τ@, για να μοιάζει με την καθημερινότητά μας σε τούτη την πεθαμένη χώρα»

Visita Interiora Terrae, Rectificandoque, Invenies Occultum Lapidem

Αποσυνδεδεμένος lenaki90

• Gold member
  • Πριν μιλησεις βουτα τη γλωσσα στο μυαλο σου!!!
  • Εμπειρία: Aρχάρια-Άσχετη
  • Τα ενυδρεία μου: 80λιτρα ζωοτοκα
  • Τόπος Διαμονής: Βέροια
ιατρικα(κυστη κοκκυγος)
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 22, 2014, 07:39:27 πμ »
Πριν χρονια ειχε ξεκινησει μια τετοια ιστορια κ σε μενα βεβαια με μπακαλιστικους τροπους εγινα καλα χωρις να χρειαστω χειρουργεια κ φαρμακα.
Αν ειχε προχωρισει παντως θα διαλεγα τη μεθοδο του λειζερ π ειναι πιο ανωδυνη,αναιμακτη κ κατα την ταπινη μ αποψη πιο αξιοπιστη κ την ιδια στιγμη γυρνας στην καθημερινοτητα σ.

Αποσυνδεδεμένος Κλεανθης

• Gold member
  • Τα ενυδρεία μου: 1 70λιτρο και 1 65 λιτρο φυτεμενα με πλατακια γκαπακια κ γαριδουλες
ιατρικα(κυστη κοκκυγος)
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 22, 2014, 11:56:20 πμ »
Μολις ηρθα απτο νοσοκομιο κ ο γιατρος μουπε (οπως τοχα καταλαβει κεγω απτην ερευνα πουκανα στο internet) οτι εχω κυστη κοκκυγος μουπε οτι ειναι μικρη
Δν μαρεσε που μουπε να το τρεναρω γτ διαβασα απο πασχοντες κ απο γιατρους στο ιντερνετ οτι δν πρεπει νατο αφινεις γτ αυτο προχαρα κ γινετε χηροτερα!!! Θα κλεισω ραντεβου κ σαλο νοσοκομειο να παρω κ μια 2 γνωμη κ θα δω τι θα κανω!!!
Ναι εχω ακουσει οτι ποναει πολυ μετα την επεμβαση κ το κυριοτερο φοβαμε βελονες αιματα κ τετια εχω χασει τν υπνομου!!!
Λενα αποσο διαβασα το laser ειναι η καλητερη μεθοδος αλλα ανφιβαλω αν τα δημοσια νοσοκομεια εχουν laser!!! Κ οσο εψαξα δν μπορεσα να βρω τιμες για ιδιωτικα νοσοκομεια

Αποσυνδεδεμένος stelios2014

• Member
  • *
  • Τα ενυδρεία μου: 260 litra αφρικη -30 λιτρα μονομαχος
  • Τόπος Διαμονής: Moschato
ιατρικα(κυστη κοκκυγος)
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 22, 2014, 12:08:48 μμ »
φιλε μου περαστικα το θεμα ειναι ο γιατρος να καθαρισει πολυ καλα την κυστη

Αποσυνδεδεμένος Κλεανθης

• Gold member
ιατρικα(κυστη κοκκυγος)
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 22, 2014, 12:29:47 μμ »
Ευχαριστω φιλεμου αυτο ειναι το ζητουμενο να κανουν καλη δουλεια γιανα το περασω μια φορα!!!

Αποσυνδεδεμένος mikeviii

• New member
  • *
  • Τα ενυδρεία μου: Juwel rio 240
  • Τόπος Διαμονής: Μαρουσι
ιατρικα(κυστη κοκκυγος)
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 22, 2014, 12:55:16 μμ »
Φιλε sorry αν θα σου κανω κανω την καρδια μαύρη αλλα εσθανομαι χρέος να στα πω... πραγματικα οταν το έκανα ήταν η χειρότερη περίοδος της ζωής μου(μιλαω για μήνες) :( επέλεξα την ανοιχτή μέθοδο επώδυνη πολυ αλλα πολυ πιο ασφαλείς για τον απλούστατο λογο οτι κλείνει η τρύπα απο μεσα προς τα έξω και οχι να μείνει ανοιχτή και να την καπακωσεις με κίνδυνο να ξανα μαζέψει μεσα πράγμα...Θελει προγραμματισμό το πράγμα να το κανείς σε περίοδο λιγο χαλαρή γιατι πραγματικα εγω τα ειδα ολα...αλλαγές γαζων 2-3 φορές την ημέρα,πλησιμο στην πληγή κτλ... Σαφώς οσο πιο γρήγορα τόσο το καλύτερο...εγω πηγα 10 χρονια μετα αφου το ανακάλυψα και κατέληξα με κρατήρα βάθους 4cm και άνοιγμα αλλο τόσο...

Αποσυνδεδεμένος mikeviii

• New member
  • *
ιατρικα(κυστη κοκκυγος)
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 22, 2014, 01:11:30 μμ »
Επίσης να πω πως ολοκάθαρη εικόνα για το ποσο μεγάλη ειναι η κύστη δυστυχως δεν μπορει να εχει ο γιατρός γιατι μπορει να εχεις και συριγγια(εγω είχα 2) και να μαζεύουν προς τα μεσα...

Αποσυνδεδεμένος Κλεανθης

• Gold member
ιατρικα(κυστη κοκκυγος)
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 22, 2014, 01:17:35 μμ »
Καλα με κανεις να ξερω τι με περιμενει!!! Εχω διαβασει αναλογος το ατομο κ ποσο τοχεις προλαβει στην αρχη η αν τοχεις αφισει αν πας γρηγορα θανε ποιο μηκρος ο χρονος αποκαταστασεις!!! Εγω θα επιλεξω αν γινετε την κλειστη μεθοδο εφοσον μουπε ο γιατρο οτι ειναι μικρη κ σε αρχικο σταδιο βεβαια θα το αποφασισω το σαββατο που θαμε στν αγ. Παυλο κ θα μιλησω κ με 2 γιατρο 2 γνωμη γτ ο πρωτος δν μου γεμισε το ματι γτ οπως ειπες κ οπως εχω διαβασει στο ιντερνετ απο πασχοντες κ γιατρους οσο ποιο γρηγορα τοσο το καλητερο κ αυτο μουπε νατο τρεναρω (κατι που παει κοντρα σε ολα κ σε ολους κ δν ειναι καλο) τι να πω μια ψυχη πουνε να βγει... Ας βγει!!!

Αποσυνδεδεμένος mikeviii

• New member
  • *
ιατρικα(κυστη κοκκυγος)
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 22, 2014, 01:23:45 μμ »
Πιστευω πως το leizer ειναι καλύτερο(εγω έκανα με νυστερι) γιατι ταυτοχρονα με το άνοιγμα καυτηριάζει κιόλας με αποτέλεσμα  την γρηγορότερη επούλωση... Ο καθαρισμός μαλλον και στις 2 μεθόδους ειναι ίδιος...μπορείς αν θες να δεις στο youtube επέμβαση αλλα δεν ξέρω αν θα σου αρέσει... :-\

Αποσυνδεδεμένος Κλεανθης

• Gold member
ιατρικα(κυστη κοκκυγος)
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 22, 2014, 01:33:05 μμ »
Εψαξα φιλεμου 2 βραδια δν με κολαγε υπνος κ ειδα πολα!!! Για laser που μπορω να παω;;; Δημοσιο νοσοκομιο δν εχει ιδιωτικο εχεις καμια ιδεα;;; Κ ποσο μπορει να κοστιζει!!!!
Επισεις ειδα κ ενα βιντεο με αλαγη γαζας σε περιπτοση ανοιχτου τυπου καλα μιλαμε κόντεψα να λιποθυμησω δν  θαντεξω νατο περασω αυτο γιαυτο κ θα παω σε ραματα κ οτι γινει γινει!!!

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

• ModeratoR
  • Platinum member
  • 希臘
  • Τα ενυδρεία μου: Cichlid lover
  • Τόπος Διαμονής: Πολίτης του κόσμου εν Θεσσαλονίκη
ιατρικα(κυστη κοκκυγος)
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 22, 2014, 02:15:20 μμ »
Εγώ θα προσπαθήσω να σου ανεβάσω το ηθικό...

Μπρος στα κάλλη, τι ειν' ο πόνος...

Ο πόνος φέρνει ηδονή - Μαρκήσιος Ντε Σαντ...

Παύροι εν πόνω πιστοί. - Πίνδαρος, 522-438 π.Χ., Αρχαίος λυρικός ποιητής - μτφρ: λίγοι μένουν πιστοί την ώρα του πόνου

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί. - Σίλερ, 1759-1805, Γερμανός συγγραφέας & ποιητής

Ακόμα κι όταν κάποιος είναι πεπεισμένος για την απελπισία του, πρέπει να δρα σαν να ελπίζει. Ή να αυτοκτονεί. Ο πόνος δεν δίνει δικαιώματα. - Albert Camus, 1913-1960, Γάλλος συγγραφέας, Νόμπελ 1957

Ο πόνος κάνει τους δυνατούς δυνατότερους και τους αδύναμους πιο αδύναμους. - Lion Feuchtwanger, 1884-1958, Γερμανός συγγραφέας

Όταν υποφέρεις, να κοιτάς τον πόνο καταπρόσωπο. Θα σε παρηγορήσει ο ίδιος, και θα σου μάθει και κάτι. - Αλέξανδρος Δουμάς, 1802-1870, Γάλλος συγγραφέας

Αυτοί που δεν υπέφεραν ποτέ, δεν ξέρουν τίποτα. Δεν ξέρουν ούτε τα καλά ούτε τα κακά. Δεν ξέρουν τους ανθρώπους. Δεν ξέρουν ούτε καν τον εαυτό τους. - François Fénelon, 1651-1715, Γάλλος κληρικός, ποιητής & συγγραφέας

Αν έχεις δάκρυα, ετοιμάσου να τα χύσεις τώρα. - Γουίλιαμ Σαίξπηρ, 1564-1616, Άγγλος συγγραφέας
Εμπειρία δεν είναι αυτό που σου συμβαίνει. Είναι αυτό που κάνεις σε σχέση με αυτό που σου συμβαίνει.

Αυτά συμβαίνουν σε μια χώρα που ακούει Πλούταρχο, αντί να διαβάζει Πλούταρχο...

''Απαιδευσία πάντων παθών μήτηρ'' - Πυθαγορας

«Είχαμε στα χέρια μας χρυσάφι και το μετατρέψαμε σε σκ@τ@, για να μοιάζει με την καθημερινότητά μας σε τούτη την πεθαμένη χώρα»

Visita Interiora Terrae, Rectificandoque, Invenies Occultum Lapidem

Αποσυνδεδεμένος Κλεανθης

• Gold member
ιατρικα(κυστη κοκκυγος)
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 22, 2014, 02:30:09 μμ »
Σευχαριστω πολυ QS θατα διαβαζω οταν θαμε στο κρεβατι του πονου!!!

Αποσυνδεδεμένος lenaki90

• Gold member
ιατρικα(κυστη κοκκυγος)
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 22, 2014, 02:43:56 μμ »
Κλεανθη καταρχην περαστικα σου. Εφοσον εισαι σε αρχικο σταδιο ο γιατρος δεν σου προτοινε εκεινη την ωρα π σε ειδε να σ κανει κατι για να σε ανακουφησει κ να σου δωσει καποια φαρμακα?
Θα συνεχισω τα "μπακαλιστικα" (ετσι θα τα ελεγε ενας γιατρος) κ θα σου προτοινω να τρως 4 κουταλιες του γλυκου κουρκουμα την ημερα, απο τα πιο ισχυρα φυσικα αντιφλεγμονωδες, θα σε βοηθησει αρκετα.
Παρε τηλεφωνα σε κληνικες κ κλεισε προσωπικα ραντεβου για να παρεις τιμες κ τα σχετικα. Νομιζω οτι κ ακριβο να ειναι αξιζει  τα λεφτα του γτ τουλαχιστον μετα θα μπορεις αμμεσα να τα αναπληρωσεις δουλευοντας ενω με εγχειριση θα εισαι αραχτος αρκετο καιρο.

Αποσυνδεδεμένος mikeviii

• New member
  • *
ιατρικα(κυστη κοκκυγος)
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 22, 2014, 02:44:22 μμ »
Αν σου δείξω φωτογραφίες  που εχω απο όλη την μετενχειρητικη περίοδο δεν θα φας 3 μερες χαχα :) εχω και απο τον ποπο κολλητου μου...(το κάναμε ίδια περίοδο)και στέλναμε φωτο ο ενας στον άλλον χαχα  :-\  :D

Αποσυνδεδεμένος lenaki90

• Gold member
ιατρικα(κυστη κοκκυγος)
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 22, 2014, 03:20:44 μμ »
Αυτη την αντιρικη φιλια δν την καταλαβα ποτε  :D :D :D :D :D Ψυχακιδες  ;D

Αποσυνδεδεμένος Τρελογιατρός

• Platinum member
  • Εμπειρία: Στις αλλαγές νερού
  • Τα ενυδρεία μου: Franken-RSM130
  • Τόπος Διαμονής: Θεσσαλονίκη
ιατρικα(κυστη κοκκυγος)
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 22, 2014, 03:44:07 μμ »
Ρουτίνας είναι.Τίποτα ιδιαίτερο κάνουν καθημερινά πολλοί άνθρωποι.
Καβαλάς μηχανή?
Fernando Manuel Fernandes da Costa Santos, Tyrion Lannister, Bibi Jones, Saul Berenson, Μαρία Σολωμού, Sara Varone, Ιβάν Σαββίδης,Αλέξανδρος Κοντοπίδης

and 4,666 other people like this.

Αποσυνδεδεμένος maikl

• ModeratoR
  • Platinum member
  • Τα ενυδρεία μου: 460,430,400,210,200, 125,125,125,120,90
  • Τόπος Διαμονής: Βεροια
ιατρικα(κυστη κοκκυγος)
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 22, 2014, 04:49:32 μμ »
Αν σου δείξω φωτογραφίες  που εχω απο όλη την μετενχειρητικη περίοδο δεν θα φας 3 μερες χαχα :) εχω και απο τον ποπο κολλητου μου...(το κάναμε ίδια περίοδο)και στέλναμε φωτο ο ενας στον άλλον χαχα  :-\  :D

...μιλαμε για φωτό του κωλου δλδ... :D

Οτι κι αν κανεις περαστικα να ειναι. ;)

....ακου 'κει κουρ-κου-μααα.....που τον θυμηθηκες βρε Λενα  ;D
2μετρο για τα common-comet-shubunkin, 1.5 για τις funcy ποικιλιες

ρΕβανί ή ρΑβανί..στο στομάχι η ορθογραφία χάνετε:)

Αποσυνδεδεμένος Κλεανθης

• Gold member
ιατρικα(κυστη κοκκυγος)
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 22, 2014, 05:01:09 μμ »
Ευχαριστω για το κουραγιο παιδια Λενακι δν ηθελε ουτε φαρμακα ναμου δωσει με λεει αστο γιαργοτερα π.χ. 5 μηνες μην το κανεις καλοκαιρι ετσι μουπε (κ ειπα απο μεσαμου θαχω 5 μηνες τις ενωχλισουλες θαχω κ κανα 2μηνο την αποθεραπια + το φοβο οτι μπορει να γινει ποιο χαλια κ ειπα αστο κ τν λεω τωρα μπορω να την κανω κ μουπε αν θες ναι!!! Τουπα να συνενοηθω με την δουλεια πρωτα (δν τουπα την αληθεια για 2 γνωμη) κεφηγα θα παω στο αγ. Παυλο το σαββατο που εφημερευει το χηρουργικο κ θα κανω οτι μου πει εκει πηγε κ περσει ενας φιλος του ξαδερφουμου τν κανα κλειστη μεθοδο κ σε 10 μερες εκανε κ μπανιο στην θαλ.
Δν θελω τα μπακαληστικα γτ αποσους διαβασα οτι ειχαν το ιδιο θεμα δν την γλητονουν με τπτ μπορει να τοχει ακομα κ 10 χρονια κ να σε ξεπιδιξει ξαφνηκα οποτε τωρα πουνε  ακομα αρχη μπαμ κ κατω αν πει ο γιατρος ακομα κ το σαββατο τοκανα!!!
Φιλεμου ειδα κ βιντεακια κ φοτο κ ολα μεχει κοπη η ορεξη κεχασα κ 1,5 κιλο σε 3 μερες που σφιχτικε το στομαχη μου κ δν τροω κ πολυ!!!
Γιατρε το διαβασα οτι ειναι ρουτηνα κ οτι κρατα κανα 15 ρτο βεβαια αναλογος τν ανθρωπο κ τι εχει παθει !!!Δν οδηγαω μηχανη για ποιο λογο;;;

Αποσυνδεδεμένος mikeviii

• New member
  • *
ιατρικα(κυστη κοκκυγος)
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 22, 2014, 07:02:03 μμ »
Αυτο με την μηχανη με ρώτησε και ο δικός μου γιατρός  :) και μάλιστα μου είπε οτι να καβαλήσω την αλλη 7αδα μην ζοριστω...και τελικα έκανα 2.5 μήνες να παρω το αμαξι... Μου είπε αμα πας σπιτι πινε και κανα depon... Και τελικα έπινα 3 voltaren 75αρια την ημέρα και καθε μια ωρα depon 1000αρια και δεν μπορούσα να σταθώ...οποτε δεν ειναι και τόσο ρουτίνα γιατρέ μου(αν κατάλαβα καλα)φυσικα ρουτίνα μπορει να θεωρηθεί η επέμβαση των 15 λεπτών...το μετα όμως με τιποτα...εύχομαι να περασει γρήγορα και ταχεία ανάρρωση!ειναι κατι το οποίο σιγουρα δεν μπορείς να αποφύγεις οποτε καλη επιτυχεια!!!

Αποσυνδεδεμένος ippomas

• Silver member
    • ippocampos.com.gr
  • Εμπειρία: 5 ετη
  • Τα ενυδρεία μου: 1) 40λ 2) 60λ 3)100λ 4) 120λ
  • Τόπος Διαμονής: ΞΑΝΘΗ-ΚΑΒΑΛΑ
ιατρικα(κυστη κοκκυγος)
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 23, 2014, 10:30:45 πμ »
   Κλεανθη κατ αρχην να σου ευχηθω περαστικα και καλη επιτυχια, εγω ειμαι μηχανικος οχι γιατρος αλλα σιγουρα μην τσιγγουνευτης να παρης και δευτερη και τριτη γνωμη, ειναι δυσκολη επεμβαση οσο κι αν δεν την δινουμε αρχικη σημασια και οσο ποιο γρηγορα το κανεις τοσο λιγωτερο θα υποφερεις. Με την μεθοδο του λειζερ δεν ξερω ποση επιτυχια εχει αλλα με εγχειρηση εχω γνωριση περιπτωσεις που δεν καθαριστικε καλα και ξαναγινε επεμβαση γι αυτο και ειναι δυσκολη εγχειρηση. Μετα θελει πολυ προσοχη στις κινησεις για αρκετους μηνες.
   Οταν καποια μερα συζητουσα με ενα γιατρο για εξετασεις κλπ προληπτικες γυρναει και μου λεει φιλε μου απο οτι ξερω μηχανη καβαλας οπως και γυναικα ε δεν εχεις τιποτε δοκιμασε μου λεει να καβαλησης μηχανη αμα εχεις εστω και πιεση ανεβασμενη και ελα να μου πεις.
  Λες ναχε δικηο σκεφτωμουν μετα ο γιατρος γιατι αμα δεν εισαι καλα τιποτε δεν καβαλας απο τα δυο.  :)
Ολα ειναι μια συνηθεια.

Αποσυνδεδεμένος Κλεανθης

• Gold member
ιατρικα(κυστη κοκκυγος)
« Απάντηση #21 στις: Μάιος 23, 2014, 04:59:45 μμ »
Απο χθες το βραδυ δν με ποναει εριξα κατι υπνους σημερα πουχα κ ρεπο ολο το βραδυ κ την μιση μερα κοιμομουν πηρα δυναμεις κ κουραγια αυριο παω στο νοσοκομειο κ θα κανω οτι μου πει ο γιατρος ευχαριστω πολυ γιατα περαστηκασας παιδια ναστε καλα!!!!